П`ятниця, 23.04.2021, 08:14
Вітаю Вас Гість

       Офіційний сайт          Олександра Асадова

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS
Головна » Статті » Програма селища

ПРОГРАМА ГОСТОМЕЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ «ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ» на 2007 – 2010 роки
ПРОГРАМА ГОСТОМЕЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ «ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ» на 2007 – 2010 роки 19:23
ПРОГРАМА ГОСТОМЕЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
«ОБДАРОВАНА МОЛОДЬ»
на 2007 – 2010 роки

Назва Програми
Програма Гостомельської селищної ради «Обдарована молодь» на 2007 - 2010 роки (далі - Програма)
Підстава для розробки Програми
— Закон України «Про освіту»;
— Закон України «Про загальну середню освіту»;
— Закон України «Про позашкільну освіту»;
— Закон України «Про дошкільну освіту»;
— ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування»
— Указ Президента України № 1013 від 4 липня 2005 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні»

Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є подальший розвиток системи виявлення та відбору обдарованої молоді; забезпечення економічних і соціальних гарантій самореалізації особистості; підтримки та стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді.

Основними завданнями Програми є:
— забезпечення сприятливих умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку обдарованої молоді селища;
— залучення обдарованої молоді до здобуття основної та позашкільної освіти з метою задоволення потреби у професійному самовизначенні та творчій самореалізації;
— оновлення змісту, форм і методів роботи з обдарованою молоддю;
— піднесення статусу обдарованої молоді та її наставників;
— координація діяльності органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, громадських організацій з питань розвитку та підтримки обдарованої молоді;
— створення умов для нових напрямків роботи з обдарованою молоддю, матеріального та методичного забезпечення .

Терміни реалізації
Програма реалізовується з ІV кварталу 2007 по 2010 роки

Джерела фінансування Програми
Бюджет Гостомельської селищної ради

Обсяги фінансування
Розмір коштів на кожний окремий рік розглядається у встановленому чинним законодавством порядку

Очікувані результати реалізації Програми
— подальший розвиток системи виявлення та відбору обдарованої молоді;
— оновлення змісту та створення особистісно орієнтованої системи роботи з обдарованими дітьми та молоддю;
— впровадження сучасних педагогічних технологій навчання і виховання обдарованої молоді;
— підвищення рівня професійної компетенції педагогів, що працюють з обдарованою молоддю;
— збагачення освіти шкіл селища інноваційними технологіями навчання ;
— забезпечення соціально - правових гарантій обдарованій молоді, створення системи її морального і матеріального заохочення до навчання та науково-дослідницької діяльності;

Коротка характеристика
Одним з найважливіших напрямів соціальної політики в селищі Гостомель є формування і розвиток оптимальних умов для навчання, виховання та діяльності дітей та молоді.

На сьогодні актуальною проблемою для нашої країни є наявність дефіциту висококваліфікованих працівників – фахівців високого рівня в різних галузях. Тому проблеми обдарованості, творчості, інтелекту поступово переростають у послідовну державну політику, спрямовану на адекватне стимулювання творчої праці фахівців, на захист таланту. Створення умов, які забезпечували б виявлення і розвиток обдарованих дітей, реалізацію їх потенційних можливостей, стає одним з пріоритетних соціальних завдань.

Велика кількість дітей та молоді селища щорічно беруть участь і є переможцями та призерами у міських, обласних, Всеукраїнських олімпіадах, Всеукраїнських командних турнірах, конкурсах. Розвитку особистості, її вміння реалізовувати в практичній діяльності, набуті під час навчання, знання сприяє науково-дослідницька діяльність учнів загальноосвітніх навчальних закладів в межах територіального відділення Малої академії наук України.

Разом з тим зберігається багато питань щодо забезпечення повноцінного розвитку дітей та молоді, які потребують вирішення як на державному, так і на місцевому рівнях.

Перелік запланованих до здійснення заходів Програми «Обдарована молодь» на 2007 – 2010 роки передбачає вирішення конкретних завдань, взаємопов’язаних на усіх стадіях створення умов для виявлення, підтримки та розвитку обдарованих дітей та молоді, включаючи організаційне, науково-методичне, інформаційне та інше забезпечення.

Усі передбачені Програмою до здійснення заходи відповідають державній соціальній політиці і узгоджуються з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини та іншими міжнародними документами.

Обдарованість дитини, її здібність до мислення, творчості, навчання розглядаються міською Програмою не тільки як винятковість, а як потенціал майбутнього нашого селища, нашої держави.

Реалізація основних заходів, передбачених Програмою, дадуть можливість скоординувати дії закладів освіти, установ, громадських організацій, консолідувати зусилля всіх продуктивних сил селища, спрямувати їх на вирішення проблем виявлення, виховання, навчання і розвитку обдарованої молоді з урахуванням вимог сучасного інформаційно-технологічного суспільства.

Програмою передбачається зробити більш дієвими й механізми реалізації прав обдарованих дітей та молоді шляхом надання матеріальної та моральної підтримки.

Основні заходи Програми
Планування заходів Програми здійснюється щорічно, відповідно до основних показників та витрат на програмні заходи, оціночні показники та склад виконавців з наступним внесенням пропозицій до Гостомельської селищної ради.


Категорія: Програма селища | Додав: Admin (26.02.2008)
Переглядів: 1813 | Рейтинг: 4.7/3 |
Всього коментарів: 0

Категорії каталогу
Програма селища [2]
Положення [5]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Чи всиновили б ви дитину?
Всього відповідей: 37